Komfortowe mieszkania Rzeszów

Rzeszów od kilku lat przeżywa prawdziwy budowlany boom.Tylko w 2107 roku w mieście powstało ponad dwa tysiące nowych mieszkań. Deweloperzy budują nowe mieszkania w Rzeszowie niemal we wszystkich dzielnicach miasta. Pod kątem ilości inwestycji stolica Podkarpacia wyprzedziła inne, rozwijające się równie szybko miasta.

W 2017 roku Rzeszów zajmował szóste miejsce w kraju pod kątem ilości nowo-powstających miast w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Taki mieszkaniowy boom wynika stąd, że od kilku lat w Rzeszowie dynamicznie rośnie populacja, a zasobność rynku mieszkaniowego zwyczajnie za nią nie nadążała. Stąd duża potrzeba tworzenia nowych inwestycji.

Jakie mieszkania powstają w Rzeszowie?

Bardzo różne, tak by odpowiadać na potrzeby różnych grup społecznych. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się niewielkie lub średnie mieszkania dwu i trzy pokojowe. Ale kawalerki czy apartamenty też znajdują swoich amatorów.

Najczęściej nowe mieszkania w Rzeszowie kupują ludzie młodzi – małżeństwa z dziećmi lub planujący dzieci. Ale sporą grupą są też single oraz seniorzy.

Rzeszów – to miasto naprawdę się rozwija

Mieszkaniowy boom nie byłby możliwy, gdyby nie dobra koniunktura gospodarcza w stolicy Podkarpacia, a ta nie byłaby możliwa bez dobrej kondycji rzeszowskiego przemysłu. Duże znaczenie ma tu polityka władz miasta, które silnie stymulują i promują tworzenie technicznych szkół i uczelni.

Jaka przyszłość czeka Rzeszów?

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych kilku lat Rzeszów nadal będzie dynamicznie się rozwijał. Coraz więcej młodych ludzi będzie zostawało w mieście po studiach i coraz więcej będzie szukało tu mieszkań. Rynek deweloperski będzie więc nadal się rozwijał oferując nowe mieszkania na sprzedaż.

Mieszkanie Rzeszów – czy warto?

Tak, bo to miasto wielu perspektyw. Nie tylko możesz zdobywać tu wykształcenie, ale również znaleźć wymarzoną pracę i własne mieszkanie. Za kupnem mieszkania w Rzeszowie przemawia również fakt, że ceny mieszkań są tu naprawdę bardzo atrakcyjne. Dużo bardziej  niż w innych miastach wojewódzkich w Polsce.