Jak szukać mieszkania?

Kupno mieszkania to poważna decyzja. Dlatego wielu osobom towarzyszą wtedy silne emocje. Jednak zanim mieszkanie kupimy musimy znaleźć to jedno jedyne. A to wcale nie będzie łatwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak wiele mieszkań powstaje na rynku. Dlatego powstał ten krótki poradnik – żeby ułatwić znalezienie wymarzonego mieszkania.

Rynek pierwotny czy wtórny?

To pierwsze pytanie jakie musisz sobie zadać jeśli planujesz kupno mieszkania. Zastanów się czy interesują cię nowe mieszkania czy mieszkania z drugiej ręki. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, dlatego musisz sprawę dobrze przemyśleć.

Duże czy małe mieszkanie?

Określ jaki metraż mieszkania cię interesuje, ile chcesz mieć pomieszczeń, kuchnię zamkniętą czy otwartą na salon. W ogóle im więcej parametrów określisz tym lepiej – bo tym łatwiej będzie ci wyselekcjonować wybrane ogłoszenia.

Gdzie szukać mieszkania?

Najlepszym źródłem poszukiwań mieszkań jest wyszukiwarka Google. Pomyśl w jaki sposób Ty szukasz informacji czy usług? W internecie rzecz jasna, bo jest najprościej i najszybciej. Ważne by wpisać odpowiednie słowo kluczowe, np. mieszkania Tarnobrzeg. Jako wyniki wyszukiwania otrzymasz listę stron deweloperów, którzy oferują sprzedaż mieszkań właśnie w Tarnobrzegu.

Wybierz dewelopera

Gdy przejrzysz kilkanaście ogłoszeń i wybierze kilka najbardziej interesujących cię mieszkań. Potem umów się na spotkanie z deweloperem. Przygotuj wcześniej listę z pytaniami, abyś w trakcie spotkania o niczym nie zapomniał. Obejrzyj mieszkanie, oraz całą okolicę. Jeśli ci się uda porozmawiaj z sąsiadami – zapytaj czy osiedle jest bezpieczne i ciche, dowiedz się czy ma dobrą infrastrukturę, pospaceruj i poznaj najbliższą okolicę.

Podejmij decyzję

Daj sobie czas na to by przemyśleć swój wybór i podjąć decyzję. Nie działaj pochopnie, ale też nie zwlekaj zbyt długo. Jeśli jakieś mieszkanie skradnie Twoje serce, poczujesz, że to może być twoje miejsce na ziemi – nie czekaj aż ktoś kupi je przed tobą.

Życzę ci powodzenia i mam nadzieję, że znajdziesz swoje wymarzone mieszkanie w Tarnobrzegu, bądź jakimkolwiek innym kawałku świata.